09037121666 info@zinopetmag.com

آموزش دست دادن به سگ

جولای26, 2018
by admin

چطور به سگمان دست دادن را یاد دهیم؟

برای شروع تمرین آموزش دست دادن به سگ همانطور که قبلا هم در آموزش های قبلی گفته بودیم بهتر است سگمان گرسنه باشد تا علاقه بیشتری به خوردن تشویقی داشته باشد و در نهایت بهتر فرمان هایی که به او یاد میدهیم را فرا بگیرد.

در ابتدا سگمان را صداکرده و با فرمان بشین که در پست آموزش نشستن سگ گفتیم، او را درمقابل خودمان مینشانیم. چرا که باید هنگام این آموزش سگ جلوی شما قرار گیرد و حواسش کامل به شما باشد تا بتوانید نتیجه بهتری بگیرید.

روش آموزش دست دادن به سگ

طبق معمول تمام تمرین ها در یک دستمان تشویقی قرار داده و برا ی تمرین دست دادن سگ، دست دیگرمان را جلو آورده و فقط در یک کلمه فرمان “دست” را میگوییم.

تعلیم دست دادن به سگ

تعلیم دست دادن به سگ

در نوبت های اول در آموزش دست دادن سگ، بعد از گفتن کلمه “دست” دست راستش را بلند میکنیم و کف دستش را روی کف دستمان قرار داده و همزمان میگوییم “آفرین” و یک تکه از تشویقی را در دهانش میگذاریم تا سگ بفهمد کار درستی انجام داده است. این تمرین را چندین بار تا حداکثر ده دقیقه ادامه می دهیم که قطعا در پایان تمرین سگمان فرمان دست را بخوبی آموخته و فقط چندروزی برای نهادینه شدن این فرمان در ذهنش، حتما طی روز چندین دقیقه را باید به تمرین دست دادن بپردازیم.

اگر تمایل دارید که سگتان بتواند با هر دو دستش دست بدهد بعد از یک هفته و زمانی که دست دادن با دست راست را طبق همین آموزش دست دادن به سگ بدون خطا یادگرفت، همین تمرین را برای دست چپ شروع میکنیم و فقط برای اینکه سگ ما متوجه شود ما انتظار دست دادن با کدام دستش را داریم بجای گفتن فرمان دست از فرمان “چپ” استفاده میکنیم و تمرین ها را تا بدون خطا اجرا کردن دستورات ادامه میدهیم .

تربیت و نگهداری سگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *