09037121666 info@zinopetmag.com

آموزش خوابیدن سگ

جولای28, 2018
by admin

چطور آموزش خوابیدن سگ را یاد بدهیم؟

برای آموزش خوابیدن سگ یا آموزش بخواب به سگ بهتر است اول با دستور “بشین” که در آموزش نشستن سگ گفتیم، سگ را مقابل خودمان بنشانیم چرا که این فرمان در دسته آموزش های اولیه قرار می گیرد و سگ آن را بخوبی میداند. و هنگامی که می خواهیم کلمه “بخواب” را به سگمان یاد دهیم اگر سگ بنشیند تمرکز بیشتری برای یادگیری خواهد داشت.

در این حالت ما یک تشویقی در دستمان قرار میدهیم، درواقع در دستمان قایم می کنیم، و دستمان که جایزه داخلش هست را به آرامی از جلوی صورتش به سمت زمین میاوریم و وقتی دستمان کامل روی زمین قرار گرفت، کلمه “بخواب” را به او میگوییم. سگ برای اینکه جایزه را از دستان شما بگیرد و بخورد، مجبور است سرش را پایین بیاورد تا به دست شما که برروی زمین است برسد.

در مرحله اول آموزش بخواب به سگ

آموزش خوابیدن سگ

آموزش خوابیدن سگ

برای دفعه های اول آموزش خوابیدن سگ باید در نظر داشته باشید که همزمان با گفتن کلمه “بخواب” باید با دست دیگرمان به پشت سگ کمی فشار بیاوریم تا به او کمک کنیم تا پشتش را نیز همراه صورتش به زمین نزدیک کند و باید یادمان باشد که همزمان کلمه “بخواب” را تکرار کنیم.

پس از اینکه کل بدن سگ کامل به زمین نزدیک شد ( یعنی به حالت خوابیدن انجام شد) باید کلمه “آفرین” و یا هر کلمه تشویقی دیگری که استفاده میکنید را به او بگوییم.

مرحله بعدی آموزش بخواب به سگ

در مراحل بعدی دیگر لازم نیست از دست دیگرمان برای کمک به خوابیدن سگ استفاده کنیم چرا که با گفتن کلمه “بخواب” سگ برای اینکه جایزه را بگیرد برروی زمین می خوابد و بلافاصله کلمه  “آفرین” را به او می گوییم و جایزه اش را میدهیم. یادتان باشد که گفتن کلمه  “آفرین” همراه با نوازش بسیار مهم است چرا که سگ میفهمد کار خوبی انجام داده است و برای دفعه های بعدی در ذهنش باقی می ماند.

این تمرین را چندین بار در روزهای مختلف انجام دهید و بعد از گذشت چند روز دیگر نیازی به تشویقی نیست و به محض این که شما کلمه “بخواب” را به او می گویید سگ میداند که باید بخوابد. ولی بهتر است هر چند وقت

یک بار بعد از گفتن کلمه “بخواب” و خوابیدن سگ، به او جایزه ای بدهید.

تربیت و نگهداری سگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *