09037121666 info@zinopetmag.com

ماست برای سگ

دسامبر20, 2019
by admin

خواص ماست برای سگ

ماست برای سگ ها یکی از غذاهایی محسوب می شود که از ارزش غذایی خوبی برخوردار است. پس میتوان آن را در دسته غذاهای مفید برای سگ به شمار آورد که در ادامه با برخی از خواص آن آشنا می شویم.

اگر بخواهیم به ویژگی های کلی ماست اشاره کنیم می توانم موارد زیر نام ببریم:

  • کلسیم
  • پروتئین
  • روی

خاصیت های دیگه ای نیز دارد که مهمترین آن ها را در بالا گفتیم تا شما عزیزان از آن استفاده کنید.

درواقع یکی از خواص ماست برای سگ رساندن کلسیم به رژیم غذایی این موجود نازنین است که بهترین لبنیات برای سگ محسوب میشود.

تهیه ماست برای سگ ها

خوب تا اینجا ما با خواص کلی این نوع تغذیه آشنا شدیم و در ادامه باید بگوییم یکی از مزیت های دیگر این غذا، تهیه آسان آن است که به راحتی در هر سوپر مارکتی میتوان آن را تهیه کرد. فقط باید به این نکته توجه کنید که از ماست کم چرب و یا پروبیوتیک برای سگتان استفاده کنید، چرا که ماست کم چرب و یا پروبیوتیک اختلالی در گوارش سگ ایجاد نمیکند مگر آن که پزشکش خوردن هر گونه لبنیات را برای او ممنوع کرده باشد.

سایر مزایای ماست برای سگ

اگر بخواهیم بیشتر با مزایای ماست برای سگ ها آشنا بشیم، می توانیم به کاهش اسهال، عفونت، التهاب روده و رشد بیش از حد باکتری اشاره داشت که این موارد باعث میشه تا اهمیت استفاده ماست را در تغذیه سگ بدانیم.

مواردی که نباید به سگ ماست بدهیم

تا اینجا ما صحبت از خواص ماست برای سگ و لزوم استفاده از آن را داشتیم، ولی یک مورد بسیار اهیمت دارد که در صورت داشتن چنین موردی، نباید ماست را به سگ خود بدهیم.

اگر سگمان در هضم لبنیات مشکل دارد، نباید به او ماست بدهیم چرا که ممکن هست سیستم گوارش او را به هم بزند.

و به طور کلی همانطور که در بالا گفته شد، بهتر است از ماست کم چرب یا پروبیوتیک استفاده کنیم و از طرفی هرگز از ماست های طعم دار برای سگمان استفاده نکنیم چرا که ماستی که به او می دهیم باید ساده و بدون هیچ گونه افزودنی طعم دار به آن باشد.

ماست میتواند یک میان وعده عالی برای سگ باشد به طوریکه معمولا اغلب سگ ها آن را دوست دارند و این کار شما را بسیار ساده می کند. بهتر است سگ خود را از همان سن 3 ماهگی به خوردن ماست عادت دهید و البته این نکته را به یاد داشته باشید که قبل از شروع دادن ماست به سگتان، با پزشکش مشورت کنید تا بهترین زمان شروع را به شما بگوید.

غذای سگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *