09037121666 info@zinopetmag.com

تربیت و نگهداری سگ

روش های تربیت و نگهداری سگ

تربیت و نگهداری سگ یکی از اساسی ترین کارهایی که باید بعد از آوردن حیوان خانگی سگ مورد علاقه مان به خانه، یا هر جای دیگری که بنا به هر دلیلی نیاز به آوردن سگ باشد، انجام دهیم می باشد و می توان گفت که موضوع تربیت و نگهداری سگ از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

تربیت و نگهداری سگ به شیوه درست می تواند زندگی در کنار این موجود نازنین را به مراتب شاد و راحت کند، ولی برعکس این قضیه، اگر تربیت سگ به شیوه غلط انجام شود می تواند سگ را بد قلق و یا نافرمان بار بیاورد بطوری که ممکن است هم برای خود او و هم صاحبان سگ خطرناک باشد.

فرمان های تربیت سگ

به طور کلی در تربیت سگ باید از فرمان هایی برای انجام کارهای مختلف استفاده نمود به گونه ای که این فرمان ها کوتاه و قابل فهم برای او باشد.

برای یادگیری و ماندن فرمان هایی که به آن می دهیم بهتر است از خوراکی هایی که به نام تشویقی معروف هستند، استفاده کنیم. تشویقی ها را هنگامی به آن ها بدهیم که فرمانی را که به او می دهیم به درستی انجام داده باشد، به این صورت که اگر آن فرمان به خصوص را به درستی اجرا کرد یک تکه از جایزه به آن ها بدهیم تا بداند کار خوبی انجام داده است.

نگهداری سگ

بسته به نوع نژاد سگی که انتخاب می کنیم باید محیط زندگی آن را با توجه به نیاز های او انتخاب کنیم، چرا که انتخاب محیط نا مناسب برای نژاد بخصوص می تواند سلامت سگ را به خطر اندازد.

به طور مثال اگر سگی که انتخاب میکنیم جثه بزرگی دارد باید محیطی داشته باشیم تا به راحتی در آن بدود و انرژی خود را تخلیه کنید. اگر این گونه سگ ها در محیطی کوچک زندگی کنند ممکن هست انرژی لازمی که جهت تخلیه به آن نیاز دارد به درستی تخلیه نشود و در نهایت باعث شود تربیت درستی برروی آن انجام نشود.

جولای28, 2018
by admin

آموزش خوابیدن سگ

چطور آموزش خوابیدن سگ را یاد بدهیم؟ برای آموزش خوابیدن سگ یا آموزش بخواب به سگ بهتر است اول با دستور “بشین” که در آموزش نشستن سگ گفتیم، سگ را مقابل خودمان بنشانیم چرا که این فرمان در دسته آموزش های او

تربیت و نگهداری سگ

جولای26, 2018
by admin

آموزش دست دادن به سگ

چطور به سگمان دست دادن را یاد دهیم؟ برای شروع تمرین آموزش دست دادن به سگ همانطور که قبلا هم در آموزش های قبلی گفته بودیم بهتر است سگمان گرسنه باشد تا علاقه بیشتری به خوردن تشویقی داشته باشد و در نهایت

تربیت و نگهداری سگ

جولای19, 2018
by admin

آموزش نشستن سگ

درباره آموزش نشستن سگ آموزش نشستن سگ یکی از اساسی ترین و ابتدایی ترین آموزش هایی می باشد که باید در مراحل اولیه ورود این حیوان به خانه، آن را آموزش دهیم. این آموزش باید به گونه ای باشد تا بطور کامل آن

تربیت و نگهداری سگ